Hímzett MÁV sapkajelvények
Szerintem szép darabok, mindenképp igényesek.
Ha még nem tartozol a tagjaink közé, akkor regisztrálj!
Elfelejtett jelszavad helyett itt kérhetsz újat.
Ha a fentiekkel kapcsolatban bármi kérdésed van vagy problémád merül fel írj nekünk!
Horthy-korban alkalmazott címertípusok. Ezen kívül kis eltérések vannak még gyártókként.
Hello everyone, my first post here. I'm using a computer translation so pardon any errors.
From the few pictures I have seen of these helmets there are either a few variations, different makers, or reproductions. I do not know the differences between any of the ones that I have seen. Would anyone one know the differences between early and late versions? Also how to spot a reproduction? I have posted mine which I know little about.
Ha értenék a témához biztosan vetélkedőt fabrikáltam volna abból a képből, amelynek itt kilenc részletét vágtam ki. Fortepan kép, Nemzeti Hadsereg. Ahányan vannak a képen, szinte annyiféle sapka és jelvény. A vetélkedő természetesen ezek azonosítására vonatkozott volna.
Azért beszámoztam az egyes viseléseket, hogy ha a kedves tagtársak jó kedvükben nekilátnak az azonosításnak, tudjuk, hogy ki melyik képről beszél.
Én nem szeretném elkezdeni, mert nem értek hozzá. A jelvények között látok néhány ismertet, de számomra ismeretleneket is. Mindenesetre nagyon izgalmas, hogy egy 20-22 fős csoportképről ennyiféle viselést le lehet venni.
Tehát kiindulva a képből lehetne egy-egy sort írni a látható sapkákról és jelvényekről. Számomra nagyon hasznos lenne, ha ismereteimet bővíthetném ezen a téren!
Köszönöm előre is!
M
A képen egy fegyházőr babmérő látható. Az őrség parancsnokai viselték az 1940-es évek elejétől. A darab a Sátoraljaújhelyi Börtönmúzeumban látható.
Minap jutottam hozzá egy 5darabból álló Horthy repülős sapka és zubbony felvarrókhoz egy családi hagyatékból. A volt tulajok (viselők) nevét kihúztam a képen. Gondoltam megosztom itt a kedves tagtársaknak.
Egy meglehetősen ritka darab, mivel a honvéd tüzérséget csak közvetlen az I. világháború előtt szervezték újra. Nagy Kálmán egyenruha és polgári szabó által gyártott darab. A kokárda és a lószőr díszítés sajnos az idők során elveszett, de a rögzítő hurkok megmaradtak a csákón.
Eredeti, kissé viharvert darab. Feltehetően magyar gyártmány, a csákó belső papírmerevítéséhez is a Pesti Hírlap egyes lapjait használták fel. :)
Ezt a típust hadnagyi, ill. főhadnagyi rendfokozatú tisztek hordhatták.