Határőr tartalékos hallgatói váll-lap szakaszvezető
Nagyon ritkán lehet találkozni a Határőrség ilyen jellegű rendfokozataival. Vannak olyanok akik a puszta létezését is "hülyeségnek" tartották, íme a bizonyíték.
Ha még nem tartozol a tagjaink közé, akkor regisztrálj!
Elfelejtett jelszavad helyett itt kérhetsz újat.
Ha a fentiekkel kapcsolatban bármi kérdésed van vagy problémád merül fel írj nekünk!
Nagyon ritkán lehet találkozni a Határőrség ilyen jellegű rendfokozataival. Vannak olyanok akik a puszta létezését is "hülyeségnek" tartották, íme a bizonyíték.
1957-ben megváltozik a rendőr rendfokozati jelzések rendszere. Ezeket az 1961-es szabályzat részletesen tartalmazza, de jelentős különbségek is akadnak az 57-es és a 61-es darabok között. Hibátlan, nem hordott szakaszvezetői vállszalag, melyet a fésűs zubbonyhoz készítettek. Ekkor még a posztó zubbonyhoz a posztó alapú, a fésűs zubbonyhoz a fésűs alapú rendfokozatok készültek.
A Magyar Néphadsereg 1982-ben rendszeresíti a repülős állomány részére a hímzett csillagú "lepke" kar-rendfokozati jelzést. A Határőrség az 1987M EJE ruházathoz rendszesíti a fegyvernemi színével egyező kar-rendfokozati jelzéseket, melyet 2001-ig tart rendszerben. Tudomásom szerint az MN-MH-val ellentétben egyedülállóan a HŐR-nél jelenik meg a főiskolai gyakorló és köznapi változat is.
A múltkor, decker tagtárs által feltöltött váll-lap után gondoltam, hogy bemutatom ezt a sort.
A volt tulajdonosuk a váll-lapoknak mindegyikből eltett fél párt, emlékbe.
Egyben ezzel indítanék egy topicot és egy szakmai vitát is a "rigó" váll-lapok ügyén.
Jelen esetben jól látható a katonai pálya.
Ami még érdekes, hogy az első hadnagyi gyakorló váll-lap alhadnagyiból lett csinálva, még látszik is a középső paszomány helye.
Ebay-es találás, az amerikai eladó úgy hirdeti, hogy "1980s HUNGARIAN ARMY TANKERS FIELD SUMMER SHIRT", vagyis "1980-as évek-beli magyar katonai harckocsizó nyári gyakorló zubbony".
Számomra nem ismerős, csak részeiben. Az alap rigó (tartalékos parancsnoki hallgatói) váll-lap, nekem is ilyen volt a kimenő ruhán 2001-ben, de azon az elején (az alap- és szak-alapkiképzés során) semmilyen csillag nem volt, utána a végéig (a csapatszolgálat ideje alatt) főtörzsőrmesteri rendfokozatot viseltünk, a leszerelés délelőttjén pedig "sima" hadnagyokká léptünk elő.
Szóval a három krumplivirág (ha úgy tetszik: csontcsillag) nem jön össze ezzel a rendszerrel. Korábban több variáció/fokozat volt az előlépésre?
A Tagtársak segítségét kérném a képen látható darabok azonosításában.
Egy kedves ismerősöm mentette le őket egy molyrágta posztóköpenyről amit ki akartak dobni.
Lehetséges, hogy Karhatalmista köpeny lett volna?
Mindkettő valós darab, két tulajdonostól. Tulajdonosaik viselték a váll-lapokat. Az első párat 1974-ben, a másodikat 1994-ben.
Régóta a gyűjteményemben vannak, ritka darabok.
Sajnos sok az utólag "gyártott" darab, leszedik a sima tth. gyakorló vállap gombjait és hímzett csillagokat ragasztanak rá.
Úgy tudom ezek a katonai erdészet tiszti,tiszthelyettes és tisztesi karjelzései. Valaki többet tudna mondani róluk annak örülnék.
Az egyedül álló darab nem tudom, hogy miért ilyen kicsi méretében a felette lévő darabokhoz képest, valamint a felső sor gombjai feketék. Ki tudja, hogy mik ezek a darabok?!