Rendőr tabló 1931
A Bdapesti M. kir. Állami Rendőrök Nyugdíjpótló Egyesülete 20 éves fennállásának emlékére 1911-1931. Az egész nem túl nagy, majd hozzászólásokban jönnek az érdekesebb részletek.
Ha még nem tartozol a tagjaink közé, akkor regisztrálj!
Elfelejtett jelszavad helyett itt kérhetsz újat.
Ha a fentiekkel kapcsolatban bármi kérdésed van vagy problémád merül fel írj nekünk!
A Bdapesti M. kir. Állami Rendőrök Nyugdíjpótló Egyesülete 20 éves fennállásának emlékére 1911-1931. Az egész nem túl nagy, majd hozzászólásokban jönnek az érdekesebb részletek.
I. vhs felvétel, a szolgálati jelét azonban legénységinek nézem. Hozzászólásban majd teszek fel nagyítást.
Rendőr fogalmazógyakornok (XI. rangosztály, hadnagy), I. vhs kitüntetéseivel, de MHEÉ nélkül, valószínűleg az 1920-as években.
A hátlapon debreceni fotós pecsétje, az úr neve Nagy Imre.
Egy régi kutatásom kiindulópontja volt ez a kép. Horváth János Andrást ábrázolja a harctérről történő hazatérését követően, ahol a 32/II. zászlóalj kötelékében szolgált 1942-1943-ban.
A négy ügyességi jelvény, a zsinór és a karjelzés (amiről nem tudom, mit jelez), nem gyakori egy képen.
A képet a Fortepanon találtam és szeretném azonosítani.
Ha jól látom, Tiszti Arannyal indít, utána 3. o. Érdemkeresztje és két "Signum"-ja van. Utána Károly Csapatkereszt, II. o. Vaskereszt.
A Vitézi Jelvény alatt az I. o. Vaskereszt, a jobb oldalon Vasfélhold. Amiben segítséget kérek: a zubbonygombok mellett jobb oldalon van valami, ami nem nagyon vehető ki. Van valakinek ötlete, mi lehet az?
Vitézségi érem és mesterlövészbojt viselve.
Teljes méretű kép a hozzászólásban.
...nem a haj. A képen látható tisztnek azért a hajzat is lényeges szempont lehetett, elnézve az erős korabeli retusálást.
Sajnos személyére vonatkozólag csak nagyon halvány tippek vannak, mivel több személy is szóba jöhet. A kép Pilsenben készült az 1870-es években.
Az alezredes úr valószínűleg nagy tisztelője lehetett III. Napóleonnak is :)