Payer Géza főhadnagy
Szalagsáv találós kérdés Pünkösd Vasárnapra. Ki tud segíteni abban, hogy mely szalagsávok szerepelnek dédapám fényképén?
Ha még nem tartozol a tagjaink közé, akkor regisztrálj!
Elfelejtett jelszavad helyett itt kérhetsz újat.
Ha a fentiekkel kapcsolatban bármi kérdésed van vagy problémád merül fel írj nekünk!
Szalagsáv találós kérdés Pünkösd Vasárnapra. Ki tud segíteni abban, hogy mely szalagsávok szerepelnek dédapám fényképén?
Kedves Tagtársak,
Egy gyűjtő barátom jutott hozzá ehhez a képhez. Segítségre lenne szüksége az illető beazonosításában.
Hálás köszönet
Nagyapám, Tasnády Imre alezredes (1943), a Magyar Királyi Honvéd Ludovika Akadémia testnevelő tanára, a képen eredeti névjegyével.
Vajon ki lehet? A festmény 1915-ben készült. A sora; Katonai érdemkereszt, Signum vörös szalagon, Szolgálati Jel, Jubileumi emlékérem, Jubileumi kereszt, Mozgósítási kereszt. Egy ezredes esetében nem nevezhető túldekoráltnak... A festmény Kálmán Péter ismert festőművész munkája, akiről tudjuk, hogy még a háború előtt, Zágrábban, Ljubljanában és Budapesten katonáskodott. A világháborúban "haditudósítóként" vett részt, 1918-ban megkapta a Ferenc József Rend hadiékítményes (!) lovagkeresztjét. Egyenruhások, sematizmus szakértők, mi a véleményetek?
Most láttam az ismert külföldi árverési oldalon, kikiáltási ára 9 EUR. Leginkább az 1919-es bankgassei puccs szervezőjeként ismeretes, tiszttársaival elfogták a Kommün bécsi képviselőit, de az osztrák kormány őt tartóztatta le (Khmmm...) illetve ő volt az Országos Frontharcos Szövetség elnöke. Szépen dekorált tiszt, az első világháborús fotón ha jól látom a szász Albrecht rend kardos tisztikeresztjét is viseli.
Nem olyan rég szereztem ezt az emléklapot az alezredes úr arcképével. Aki eladta nekem mondta, hogy ki van a képen és tisztogatás alatt erről még biztosabb lehettem. Majd néhány hét múlva az öreg barátom még néhány ajándékkal lépett meg a témában. Ezeket szeretném bemutatni.
Horváthy Sándor akadémista, későbbi százados
(1908.02.27. Nagymihály, an.: Sándor Margit)
Avatása: 1931. augusztus. 20.
Édesapám.
Kautz-Zombory Valér m. kir. repülő százados (1903-?)
Édesapja Kautz Róbert a 23. közös gyalogezrednél volt helyi alkalmazású tiszt, az I. világháború végén őrnagy lett, majd alezredesként vonult nyugalomba.
A Zombory nevet az édesanyjától, Zombory Amáliától kapta.
Valér a Ludovika Akadémián végzett 1925-ben.
1935-ben nősült, jó partit csinált: a Ganz-Danubius igazgatójának, Király Andornak a lányát, Évát vette el.
Frontra tudtommal nem került, a látható kitüntetésein kívül egy Signumot kapott 1943 decemberben, már őrnagyként a a csapatkiképzés és a katonai közigazgatási szolgálat terén mutatott érdemeiért.
A háború végén szovjet hadifogságba esett, ahonnan 1948-ban jött haza.