Büntetés-végrehajtási Szolgálati Jel (1992)
A Magyar Köztársaság kitüntetéseiről szóló 1991. évi XXXI. törvény 7. §-ának (2) bekezdésében foglalt felhatalmazás alapján az igazságügy-miniszter alapította a Szolgálati Jel alapításáról szóló 15/1992. (X. 29.) IM rendelettel a büntetés-végrehajtásnál huzamos időn át szolgálati jogviszonyban álló személyek teljesítményének elismerésére. A rendelet rendelkezéseit 1993. január 1-jétől kell alkalmazni.
A rendelet közlönyállapoti szövege szerint a Szolgálati Jel a hivatásos szolgálatban eltöltött évek után járó elismerés, amely a büntetés-végrehajtásnál eltöltött 10, 20, és 30 év szolgálati idő után kerül adományozásra. 2011. szeptember 29-től a 40 évi szolgálat is elismerésre került az egyes miniszteri elismerésekkel kapcsolatos miniszteri rendeletek módosításáról szóló 32/2011. (IX. 29.) BM rendelet 11.§-a alapján.
A Szolgálati Jel hagyományos, úgynevezett kitüntetés formátumú, szalagon függő, 40 mm átmérőjű, rézötvözetből készült egyoldalas vert érem. Az érem stilizált babérkoszorú által keretezett mezőben paragrafussal díszített könyvábrázolás, amely a törvényt és a törvényességet jelképezi, mellette a szolgálati idő jelképe a homokóra. A két jelkép alatt a szolgálati éveket jelentő számok: 10, 20, 30 (illetve 40). A 10, 20, 30 (illetve 40) év után járó változat színében eltérő: bronz színű a 10 év után járó, ezüst színű a 20 év után járó, illetve aranyozott színű a 30 (és a 40) év után járó.
A Szolgálati Jel szalagja sötétlila, farkasfog mintájú beszövéssel; a farkasfog minta végig háromszínű, piros, fehér, zöld.
A Szolgálati Jel az eredeti formában csak dísz- és társasági öltözeten viselhető. A kitüntetést a bal felső zubbonyzseb fölé úgy kell elhelyezni, hogy az alsó széle a zsebtakaró felső varrását érintse. A Szolgálati Jel kitűző változata a Szolgálati Jel szalagja, ami a köznapi, a szolgálati és a megengedett öltözeten is viselhető.