Milyen gomb lehet ez?
Nem rég került ez a gomb a tulajdonomba, de azóta se tudtam meg, hogy milyen gomb lehet.
Látott már valaki hasonlót?
Ha még nem tartozol a tagjaink közé, akkor regisztrálj!
Elfelejtett jelszavad helyett itt kérhetsz újat.
Ha a fentiekkel kapcsolatban bármi kérdésed van vagy problémád merül fel írj nekünk!
Nem rég került ez a gomb a tulajdonomba, de azóta se tudtam meg, hogy milyen gomb lehet.
Látott már valaki hasonlót?
Sziasztok!
A tegnapi napon jött a nagy áttörés számomra a gyűjtési területen. Megérkezett a legelső zubbonyom, ami egy gyalogos főhadnagyi fésűs zubbony. Ezt az ütős egyveleget sikerült gyorsan kiötletelnem nagy örömömben, remélem tetszeni fog nektek.
Az ismert magyar aukciós oldalon találtam ezt a képet, ahol osztrák katonatisztnek írják. Nekem azonban nem stimmel a kitüntetésszalagok színei miatt, amelyek egyébként szinte csak jelzésként vannak odafestve. Szerintem nem osztrák, inkább olasz. Vélemény?
Kedves Tagtársak,
Szeretném nektek megmutatni a gyűjteményem egyik ékét.
A hagyaték a családtól került egy német kereskedőhöz. Sajnos a hagyaték darabonként lett értékesítve így szétszóródott. Hozzám ez a zubbony került kitüntetések nélkül. A kitüntetések mind eredeti darabok, de nem a hagyaték része.
Kikértem a NARA archívumából Grimm hadnagy személyi kartonját. Életrajzi adatai a hozzászólásban.
Kedves Tagtársak,
Újfent segítségért fordulok hozzátok. Ez a tétel is a korábban feltöltött gombokkal és állományjelzőkkel együtt jött. Mely hadsereg, mely alakulata használhatta ezeket egykoron?
Ez a két gomb-szett a korábban feltöltött monrachiás állományjelzőkkel érkezett. A tiszthelyettesi gombok hátulján felirat: "Tiszthelyettesi gombok Gál Dezső Budapest"
Nagyon szép tartásban került hozzám ez a gyönyörű gyalogos ezredesi zubbony. A kitüntetések csak dekorációk, nem tartoznak a zubbonyhoz. A Szent László Hadosztály Jelvény régi kedvencem, csak a hangulat kedvéért került a képre.
Sziasztok!
A teljesség igénye nélkül, gyalogsági százados nagytársasági ruhadarabjai.
Sziasztok! Köszönöm, hogy itt lehetek!
Kenese Sándor a gyalogságnál mint ht. százados (előtte hadnagy, főhadnagy), majd vk. százados, vk. őrnagy. A festményen is ő látható.