Kar-rendfokozat
Nem a legjobb felvétel, de egy igen ritka viselési fénykép: a 45 M ruhához kísérleti/átmeneti, felkaron viselt pajzs alakú rendfokozati jelzés. A zubbony maga egyébként valószínűleg átalakított 1930 M repülő.
Ha még nem tartozol a tagjaink közé, akkor regisztrálj!
Elfelejtett jelszavad helyett itt kérhetsz újat.
Ha a fentiekkel kapcsolatban bármi kérdésed van vagy problémád merül fel írj nekünk!
Nem a legjobb felvétel, de egy igen ritka viselési fénykép: a 45 M ruhához kísérleti/átmeneti, felkaron viselt pajzs alakú rendfokozati jelzés. A zubbony maga egyébként valószínűleg átalakított 1930 M repülő.
Képes havilapban megjelent fénykép. Érdekessége, hogy a korszak lovas díszegyenruhája nem így nézett ki, csak a gyalogos rendőrök viseltek kétsoros dolmányt, a lovas rendőrök pedig atillát. Itt mégis egysoros csipkegombos dolmányban állnak, amelyet nem említenek sehol viselési szabályzatok. A helyszín nagy valószínűséggel a Mosonyi-laktanya udvara, a kép 1896-1898 között készülhetett.
Cs.kir. tiroli országos lövész/Landwehr hegyi ezred katonája.
Egy magyar szemtanú leírása róluk, 1914-ből:
Széles, magas szál, szakállas közlegények. a parolijukon ezüstös cifraság mutatja, hogy a tiroli Landesschützök közül valók. Ezek a hegyi vadászok a gyalogság eleji közé tartoznak. Ami golyót ezek eleresztenek, az csakugyan oda megy ahová küldték.
Tömörkény István: Idegen katonák
Egy nem túl gyakran látott egyenruha. A II. világháború román hadseregének tisztje (hadbírája) köpenyben, tányérsapkával.
A gyakorlott szem észreveheti a sapkajelvény fegyvernemi voltát, amin mérleg jelöli az igazságügyi beosztást.
Sajnálatos (számomra), hogy a román egyenruházatról és a kitüntetésekről nem sok hozzáférhető irodalom forog közkézen, így nem tudom, milyen fegyvernemi színben kell elképzelni a sapka állórészét és a sávokat a válldíszeken...
A Tisztelt Tagság segítségét kérem a fényképen lévő egyenruhák azonosításához. A képet egy munkásőr dicsérő oklevél mellé kaptam ajándékba. A fénykép hátuljára ceruzával 1960 van írva. Munkásőröket ábrázolhat egy kiképzésen?
A fegyvereket a kép bal szélén álló két egyenruhásnál PPS-41-es géppisztolyoknak, a többieknél M1891/30 Moszin-Nagant ismétlőkarabélyoknak gondolom.
Ezzel a régi képpel szeretnék a kedves Tagtársaknak és egész családjuknak meghitt, szeretetben teljes Boldog Karácsonyt kívánni! :)
A fotó az 1933-ban tartott Karácsonyi Ünnepségen készült a "Királyi palotában".
Saját kép, rajta keresztapám édesapja (bal szélen) mint testőr szakaszvezető.