Falerisztikai szakmai fórum és közösségi oldal

Bejelentkezés

Ha még nem tartozol a tagjaink közé, akkor regisztrálj!

Elfelejtett jelszavad helyett itt kérhetsz újat.

Ha a fentiekkel kapcsolatban bármi kérdésed van vagy problémád merül fel írj nekünk!

Jelvények 1949-1989 között (315 kép)

Államosított Jelvénygyár

Köztudomású, hogy a Berényi féle Első Magyar Tűzzománc Jelvénygyár ritkán látta el gyártójelzéssel termékeit.

Véletlenül akadt a kezembe egy jelzett darab, gondoltam megosztom.

Berényi Lajos 1929-ben feleségül veszi Barta Líviát, és apósához Barta Zsigmond ékszerészhez költözik a Holló utca 14-be, majd 1946-ban államosították a jelvénygyárat, meghagyva a tulajdonosokat a munkában azzal a kikötéssel, hogy vegyék le az üzletről a régi cégjelzést.

Forrás - Berényi Zsuzsanna Ágnes : Történelem, jelvényekben elbeszélve.

Versenybíró jelvény

Mérete 6 cm x 2 cm. Piaci lelet. Szerintem a 70-es, 80-as években volt használatos.

Más versenybírói jelvénnyel volt szerencsétek találkozni?

BM Kormányőrség szolgálati jelvény 1966-1979

A Belügyminiszter 10-22/12/1966. számú utasításával rendszeresíti a BM Kormányőrség szolgálati jelvényét, melyet szolgálatban és díszelgéskor egyaránt kellett viselni a felső ruházat jobb oldalán a zsebfedő felett. Fémből készült, Arany a tiszteknek - kezdetben - majd a zászlósoknak, ezüst a tiszthelyetteseknek.

BM HŐR Akadémia jelvény "MINTA"

Árverésen sikerült beszereznem a HŐR Akadémia egyik jelvényét. Maga a jelvény nem annyira érdekes, hiszen az szerintem ezen a Fórumon mindenkinek ismerős,viszont a "körítés" már érdekesebb. Egy 1968-as MINTA darab a hitelesítő BM RO lapjával eredeti plombával a hátoldalán. A kérdés alapvetően az hogy az 1960-as évek elején alapított tanintézet jelvénye 1968-ban mitől MINTA? Talán egy újragyártott és ily módon hitelesített példánya lehet? Megköszönöm akinek van hozzá információja. Csak megjegyzés: láttam olyan adományozót ami 1963-ban ilyen jelvényt már adományozott a végzős hallgatónak. 

Véradómozgalom emlékplakettje

Az 1964-ben tartott első országos véradómozgalom konferenciára készült. A plakettből 100 db-ot, míg a láncon függő medálból 50 db-ot gyártottak. A plakettet Radnóti Kováts Árpád festőművész tervei alapján az Állami Pénzverde készítette.

Nekem a stílusa miatt egyből a Zutt érmék jutottak az eszembe.