Katonai Érdemkeresztek exkluzív Rothe-féle tokban
A Nagy-hét ünnepélyességét emelendő ...
Ha még nem tartozol a tagjaink közé, akkor regisztrálj!
Elfelejtett jelszavad helyett itt kérhetsz újat.
Ha a fentiekkel kapcsolatban bármi kérdésed van vagy problémád merül fel írj nekünk!
Nem ritka darabok, viszont népszerűek. Persze csak ezért kár lenne ismét beszélni róluk, de most sikerült egy eddig számomra nem ismert nyomatú Tiller dobozos darabot megszereznem. Még nem láttam ilyet ezidáig. Hozzászólásba teszek fel még képeket.
Korai, jelöletlen darab, de egy későbbi, már háborús Katonai Érdemkereszt III. osztály dobozban.
Nagyon érdekelne a kedves tagtársak véleménye, amit előre is köszönök!
Mindegyik tokban más gyártó csodaszép munkája van.
Na ha már Jancsi ilyen szépen összeszedte, akkor ne maradjon le az első típus sem.(1849-1855 )
Kép a Netről.
Ez a kereszt még mindig az egyosztályos időszakból való. Az eltérés a korábbi változattól: http://signum-laudis.hu/keptar/kepek/1043-katonai-erdemkereszt-ii-tipus-kb-1860-1870 a fém és gyártójel megjelenése. (lóhere, agárfej, "A" poncolások).
Balról jobbra látható egy korai (kb. 1860-as), egy I. világháborús III. osztály hadidíszítményes és egy - időben - a kettő közti kiadású darab.
A kép alsó részén ezen keresztek vastagsága látható az alábbi sorrendben. Alul a baloldali, a középső és logikusan a jobboldali felül. Szemmel látható a vastagságbeli eltérés. Okát nem tudom, vélhetőleg gyártói eltérés és/vagy anyagtakarékosság miatt vékony a háborús kiadás.
A kiadás korát néhány év eltéréssel más időpontban határozza meg egynémely szakirodalom (Nagy Magyar Kitüntetéskönyv, Marko-féle kiadvány), de mindenképpen korai kiadás a fém- és gyártójel nélkülisége miatt. További érdekessége a medalion zománcozása.