Tábornoki felöltő 1965M
A felöltőkkel ritkábban találkozunk mint a zubbonnyal (társasági - köznapi) . Ez a darab 1975-1985 közötti lehet. További képek a hozzászólásokban.
Ha még nem tartozol a tagjaink közé, akkor regisztrálj!
Elfelejtett jelszavad helyett itt kérhetsz újat.
Ha a fentiekkel kapcsolatban bármi kérdésed van vagy problémád merül fel írj nekünk!
A felöltőkkel ritkábban találkozunk mint a zubbonnyal (társasági - köznapi) . Ez a darab 1975-1985 közötti lehet. További képek a hozzászólásokban.
Hagyatékból előkerült darab, viszont akkor a szabályzat szerint nem megengedett viselet volt.
De nem is lehetett sokat hordva a darab.
Meglehetősen ritka darab, ezen régen a vállszalagra voltak rögzítve a csillagok.
Gondoltam, hogy bemutatom a darabot, főleg, hogy meg lett említve egy másik témánál.
Elsőnek ezt a 65M zubbonyt szeretném bemutatni.
Így került hozzám, egyedül a baloldali f.n. jelvényt kellett visszarakni, minden más már rajta volt.
Tulajdonosát 1954-ben avatták repülőtiszté és sokáig berepülő-pilóta volt Kecskeméten és Szolnokon.
Igazán kevés fennmaradt darab ilyen szép állapotú, mint ami hozzám került. 1961-ben a szabályzat a tiszthelyettes szolgálati öltözetek között említi mint "B" változatot nyári időszakban. Valójában csak a közlekedésrendészet és a lovasrendőrök viseltek ilyet. A tiszteknek nem volt rendszeresítve, de két okból is lehet találkozni arany gombozásúval. A zászlósi rendfokozat bevezetésével a hetvenes évek elején rendszerben van még, tehát viselik, nem megengedettként viszont a közlekedésrendészeti és lovas rendőr tisztek viselték hivatali szolgálatban (megtűrték). Ehhez a darabhoz 64-ig viselik a szilvakék, kék paszpolos tányérsapkát, majd a 64 utáni tányérsapkát. A közlekedéseiknek fehér vászonhuzatot kellett a tányérrészre húzniuk. Bujtatós, ezért is van van rajta 1964M posztó váll-lap. A nadrág 1961M fésűs, kék paszpollal. A lovasrendőrök loaglónadrággal és csizmával használták.
Egy ritkaságot szeretnék decker tagtárs jóvoltából bemutatni. A teljes tisztítását Ő végezte, és mára sikerült beazonosítani. Egy rendőr tiszthelyettes posztó köpeny 1957-ből. Rákosi gombok, 1946 - 1957 mintájú vállszalagok. Szabása más mint az 1951M szilvakék - acélkék köpenyeké és még nem olyan, mint az 1961M szürke, kék paszpolos. A tiszthelyetteseké egyébként 1961-ben nem volt paszpolos, csak a tiszteké! Jellegzetessége, hogy nem váll-lapok kerülnek rá hanem vállszalagok. Háromnegyedes bélelésű, a tiszteké teljes bélelésű volt.
Ezt a síruhát viselték a hajózók téli rekreációs pihenésük alkalmából. Először egy 1990-es bulgáriai pihenésük alkalmából kapták. A viselője elmondása alapján a kiutazásuk előtt méretre gyártották le minden hajózónak. Majd teszek fel viselési fotót is.
Egy egri nyugdíjas BV-s ismerősömtől kaptam ezt a nadrágot. Mikor kérdeztem tőle, hogy mire is használtak lovagló nadrágot, nem igazán tudott mit válaszolni. Azt mondta, anno kiosztották nekik, de ő sosem hordta.
Ez egy meglehetősen ritka, hallgatói posztóköpeny. Elég rossz állapotban volt, ennyire sikerült restaurálni.
A volt tulajdonosa a '70-es években hordta. Csak ez az egy ruhája maradt meg, a többi sajnos megsemmisült, ezúton is köszönöm neki, hogy hozzám kerülhetett ez a köpeny.