57M Rendőr ftőrm. zubbony
Szép állapotban megmaradt. A váll-lap anyaga, megegyezik a zubbonyéval.
Ha még nem tartozol a tagjaink közé, akkor regisztrálj!
Elfelejtett jelszavad helyett itt kérhetsz újat.
Ha a fentiekkel kapcsolatban bármi kérdésed van vagy problémád merül fel írj nekünk!
Szép állapotban megmaradt. A váll-lap anyaga, megegyezik a zubbonyéval.
Büntetésvégrehajtás fésűs szövetből készült zárt nyakú zubbonya. A sapka bőr ellenzős, viseltes darab, kör alakú bélyegzőt és méretjelölést (55-ös) találtam a belsejében. A körbélyegző sajnos olvashatatlan. Szeretném megkérdezni a Tagtársakat, hogy meddig viselhették ezeket a zubbonyokat, volt-e valamilyen dátum ezek kihordására?
A képen látható egyenruházati cikkek egyetlen helyről kerültek elő, Nyékládházáról, amely Miskolctól 15 km-re található. Feltehetően a Miskolci 1. Karhatalmi Zászlóalj hadnagya lehetett az illető.
A Magyar Néphadsereg felsővezetésében is megjelent az igény egy reprezentatív, a díszfeladatok ellátásának minden körülmények között megfelelő ruházat kialakítására.
Az 1965-ös egyenruhareform keretében terveztek bevezetni a hivatásos állomány számára társasági ruházatot palackzöld színben. Ez nem valósult meg, de ebből született meg a katonadiplomata öltözet.
Keki színű tábornoki ruhát viselő tábornokok 1974M bélelt felöltője. Tulajdonosa Matuska Béla rendőr vezérőrnagy volt. Köszönet Imrik Lászlónak, hogy megkaphattam tőle. Matuskától már számos egyenruhám van, látsd még itt a fórumon : http://signum-laudis.hu/keptar/kepek/568-matuska-b... Ez a darab az 1970-es évek második felében készülhetett.
Az őrbunda 1945 előtt is volt rendszeresítve a M. Kir. Honvédségnél. Formájában nem igazán változott a háború után sem. A Belügyminisztérium keki színű ruházatot viselő szervei részére szintén rendszeresítették 1957-ben, egészen 1989-ig rendszerben volt. Ez a darab hordatlan, hibátlan állapotú, SzR1963 pecséttel. Bronz gombos. Belső zsebek nincsenek. A külső nyakszőrme fekete, a testfelület belső szőrméje fehér színű. A Határőrség, Karhatalom, Kormányőrség használta.
Egy érdekes történet útján jutottam korábban ezekhez a tábornoki ruhákhoz ...
Benkei András belügyminiszter 10-22/6/1970 iktatószámú utasítása alapján rendszeresítik a BM Határőrség és BM Karhatalom sor és tartalékos állománya részére 1970.04.01. hatállyal. A BM I. főcsoportfőnök 10-22/9/A/1970. iktatószámú utasítása részletezi a ruházati normák módosítását. Ekkor jelenik meg a hímzett Kossuth címerből stilizált pajzs, "HŐR" illetve "KH" betűjelzéssel. A rendfokozatok a vállszalagon jelölődnek. Ez egy tizedesé volt.
Jeszter anyagú, zárt nyakú zubbony és jeszter anyagú csizmanadrág. Ez a ruházat szolgálati volt. A Parlamentet ábrázoló szolgálati jelvényt 1967-ben rendszeresítik tisztek és tiszthelyettesek részére. Viselt darab, mégis meglepő módon makulátlanul tiszta, foltmentes a külső része. Főtörzsőrmesteri rendfokozatú, biztosan 1973 utáni állípotú, mert a hajtókán már a puskás fegyvernemi jelvény található. Karjelvénynek, szalagsávsor és jelvény tűnyomoknak nyoma sincs rajta.