Tildy-kori váll-lap
Tisztelt Tagtársak! A váll-lap színe alapján szeretnék egy kis segítséget kérni, a pontos meghatározáshoz!
Ha még nem tartozol a tagjaink közé, akkor regisztrálj!
Elfelejtett jelszavad helyett itt kérhetsz újat.
Ha a fentiekkel kapcsolatban bármi kérdésed van vagy problémád merül fel írj nekünk!
Tisztelt Tagtársak! A váll-lap színe alapján szeretnék egy kis segítséget kérni, a pontos meghatározáshoz!
Egyben sikerült vennem, az alátétposztós jelvénnyel együtt.
Korábban tettem fel az első tipusú 1945M rendőr tábornoki rendfokozatot: http://signum-laudis.hu/keptar/kepek/1894-rendor-v...
Ez a második kiadás, már tartalmazza a kék szegélyt a zsinórozáson belül, a külső zsinór arany-piros fonatozású.
Ez a tétel sem gyakori...
A fegyvernemi szín meggyvörös.
A fél pár is egy pár ahogyan szokták volt mondani. Sajnos így jutott a birtokomba az 1952-ben rendszeresített ftőrm váll-lap pár. Nincs tévedés, a tth vállapokat 1952-ben rendszeresítik a szovjet minta szerint.
A Rendőrség részére 1951-ben kiadott Ideiglenes Egyenruházati és Felszerelési Szabályzatban két féle rendfokozati típus jelenik meg. Az 5 szögletű és a kerekített (hagyományos). Ez egy őrmester váll-lap, nem hordott, szép állapotú.
A Rendőrség részére 1951-ben kiadott Ideiglenes Egyenruházati és Felszerelési Szabályzatban két féle rendfokozati típus jelenik meg. Az 5 szögletű és a kerekített (hagyományos). Ez egy törzsőrmester váll-lap, nem hordott, szép állapotú.
A Rendőrség részére 1951-ben kiadott Ideiglenes Egyenruházati és Felszerelési Szabályzatban két féle rendfokozati típus jelenik meg. Az 5 szögletű és a kerekített (hagyományos). Ez egy alhadnagyi váll-lap, nem hordott, szép állapotú.
Egy olyan rendfokozati jelzés bemutatására kerül sor, mely létezik (mint látható) de az adott korban és helyzetben nem viselhette senki. A háború befejezését követően kiadott új egyenruházati szabályzatban altábornagyi rendfokozatig sorolják a rendőri rendfokozatokat (itt található a fórumon: http://signum-laudis.hu/forum/temak/33-magyar-alla...)