Csendőr zsebórák
Nagy kedvenceim. A Kronosz még hiányzik pedig régen volt belőle két darabom is, de a bolond fiatal fejemel eladtam őket anno.
Ha még nem tartozol a tagjaink közé, akkor regisztrálj!
Elfelejtett jelszavad helyett itt kérhetsz újat.
Ha a fentiekkel kapcsolatban bármi kérdésed van vagy problémád merül fel írj nekünk!
Nagy kedvenceim. A Kronosz még hiányzik pedig régen volt belőle két darabom is, de a bolond fiatal fejemel eladtam őket anno.
Kedves Tagtársak,
Egy kérdés fogalmazódott meg bennem. Remélem, hogy tudtok rá válaszolni.
Létezett a Magyar Néphadsereg éveiben a Haza Fegyveres Szolgálatért érem ugró változata. Akárhogy számolgatom, nem jönnek ki a számok.
2500 ugrás, 1500 ugrás de még az 1000 ugrás is hihetettlen szám.
Példaként vettem az amerikai különleges erők ejtőernyőseit. Szándékosan vettem őket, mert ott van pénz. Ott, hogy megtartsa a katona jogosultságait 90 nap alatt legalább egyszer kell ugrania. Átlagban a különleges erők katonái, akik elsővonalasok és a kiképzésük magasszintű, ugranak havonta egyszer. Ez évi 12!
10 év szolgálattal is 120 ugrás. Hol van ez a 2500 ugráshoz?!
Ha minden nap ugrik az illető a hét minden napján akkor is majd 7 év mire eléri a 2500-as számot. De hát szerintem ez lehetettlen.
Vagy én értelemezek valamit félre?
(A címkép illusztráció, nem az én gyájteményem darabjai.)
Van valakinek viselési fotó a gyűrűről?
Korabeli darab egyáltalán? A belsejében 1943-44 -es dátum van.
Egy ismerősöm sufnitakaritás közben találta, igy került hozám.
1907-ben a bécsi Rotundában "A gyermek" cimmel nyilt egy kiállitás.Sajnos ennél többet nem tudok róla, ebben kérném a segitségeteket, hogy miféle dolgokat állitottak ki ott? biztos nem gyermekeket XD Mi volt a kiállitás célja, mit lehet tudni róla, Az időpontján kivül, ami az érmen is olvasható, és a fővédnőkőn kivül semmit nem találtam, a ggole nem volt a barátom. Talán együtt többet tudunk kideriteni róla. Találtam bélyeget és képeslapot is árverezési oldalakon ezzel a kiállitással, de több ott sem derült ki.
A 30-as Honvéd Gyalogezred Dicsőséges Harcainak Emlékére szobor felöl érdeklődöm:
A szobor alkotója: Körmendi-Frim Jenő szobrász, egyetemi tanár, éremművész. Az első világháború befejezését követően alkotta e művet. Anyagát tekintve gipsz. Az lenne a kérdésem, valaki tud-e róla közelebbit, esetleg készült-e ennek alapján egy bronz vagy egyéb mű, ami valahol felállításra került? Én ezt a szobrot egy vidéki ház padlásán találtam, négy éve, "Hősök-Hantok" című kiállításaimon szoktam többek mellett bemutatni.
Ugyan a jelvény és a kitüntetés hagyományőrzésre készült replika, de hangulatosra sikerült a kép.
1941 tavaszán érdekes hangvételű cikkek jelentek meg a korabeli magyar sajtóban a hölgyek legújabb divathóbortját illetően.
(Fotó csak illusztráció a világhálóról, nincs közvetlen köze a témához)